Emotsioonid

Emotsioon on keha reaktsioon mõttele ehk meie mõtete peegeldus füüsilises kehas, mida keha tajub füüsiliste probleemide ja haigustena. Sageli tekib emotsioonide ja mõtete nõiaring, kus üks toidab teist. Mõtlemine olukorrale, sündmusele  või inimesele, mis meis emotsiooneon  tekitanud, annab emotsioonile energiat juurde. Kui emotsioon saab energiat juurde, toidab  ta jälle omakorda mõtet …

Emotsioon on alati hirmu väljendus  – hirm haigetsaamise, üksinduse, hakkamasaamise, millestki ilmajäämise ees; hirm surma ees. Pidev hirm tekitab omakorda  emotsionaalset valu, millega inimmõistus üritab kogu aeg võidelda ning seda olematuks teha. Me otsime valust pääsemist ja heaolutunnet  füüsilistest asjadest ning tulevikust. Kahjuks ei too see kaasa aga muud kui valu ajutise leevenemise.

Negatiivsed emotsioonid nagu viha, süütunne, enesehaletsus, vihkamine, armukadedus jne. On oma olemuselt  emotsionaalne valu, millel on kaks tasandit – praegu tekkinud valu ja minevikuvalu. Praegu tekkinud valu põhjuseks on see, et me ei kiida midagi heaks või ei võta omaks ehk protestime selle vastu, mis on.  Valu suurus oleneb otseselt protesti suurusest. See, et me ei suuda vabaneda minevikuvalust, näitab aga meie suutmatust olla antud ajahetkes, siin ja praegu. Ütle oma olevikuhetkele alati ,,jah“, sest mis saab olla veel mõttetum kui vastupanu sellele, mis on? Elu toimub igaveses olevikus ning minevik ei ole midagi muud kui endine olevik ja tulevik jõuab meieni alati olevikuna 🙂 Mida rohkem me suudame olla siin ja praegu, kus meid ei paina ei meie minevikuvalu ega hirm tuleviku ees, seda rohkem me suudame elust rõõmu tunda!

Parimate soovidega, Urve-Saale 🙂