Herpes

Herpes on viirus, mis kahjustab immuunsüsteemi ja nõrgestab immuunsüsteemi vastupanuvõimet haigustekitajatele. Inimesed, kelle organismis herpes on võimust võtnud, põevad palju sagedamini ning neil on palju suurem tõenäosus haigestuda sellistesse tõsistesse haigustesse nagu näiteks gripp. Herpese viirus aktiiveerib teisi haigustekitajaid, andes neile elujõudu juurde ning senikaua, kui herpes organismis võimutseb, on püüd teisi haigustekitajaid kontrolli alla saada suht lootusetu ettevõtmine.

Herpes ei ole ainult vöötohatis. Herpese perekonda kuuluvaid viiruseid on  väga palju erinevaid vorme (lainepikkusi) ning siinkohal läheb asi päris keeruliseks. Püüan seletada hästi lühidalt ja lihtsalt.

Erinevad herpese vormid omavad erinevaid lainepikkusi ning annavad ka erinevat sümptomaatikat.  Kõigest pooled herpese vormid tekitavad selliseid klassikalisi sümptomeid nagu lööve ja villid nahal. Ülejäänud herpese vormid ei pruugi aga üldse nahal välja lüüa. Seda põhjusel, et neurotoksiinid, mida need tüved toodavad, ei liigu mitte väljapoole (väikestesse perifeersetesse närvidesse ja nahka), vaid sissepoole (suurematesse närvidesse). Näit. võib teatud lainepikkusega herpese agressiivne vorm anda Lyme tõvega (puukborrelioos) sarnast sümptomaatikat – palavik, peavalu, liigese- ja lihasvalu, väsimus, kaela- ja närvivalu, südamepekslemine jne. ning  seda ilma villide ja lööbeta nahal. Vahemärkusena veel niipalju, et kuna Lyme tõbi on sündroom, siis võib Lyme tõveks nimetada põhimõtteliselt mistahes seisundit, millise sümptonid selle sümdroomi  kirjelduse alla ära mahuvad. Ainuke probleem on selles, et sarnastel sümptomitel on tihtipeale väga erinevad põhjused ning kui üritada näit. viiruse põhjustatud ,,Lyme tõbe“ ravida antibiootikumidega, siis valame me sellega vaid õli tulle. Antibiootikumid nõrgestavad immuunsüsteemi ning tugevdavad herpeseviirust.

*unetust, närvilisus,
*kroonilist väsimust
*PMS ja menopausi sümptomeid
*Istmikunärvi põletikku
*Kolmiknärvi põletikku
*Peavalu ja migreeni
*N.n. neuroloogilisi sümtomeid – tõmblemine, kipitus ja põletustunne, spasmid, rahutute jalgade sündroom jne.
*Külmunud õla sündroomi ( vöötohatise ,,sissepoole“ tüvi on kahjustanud õlanärve)
*Koliiti
*Sügelust ja löövet kehal, mida tihtipeale peetakse allergiaks
*Terve keha närvivalu (viirus ,,elab“ sügaval närvisüsteemis ning eritab neurotoksiine, mis levivad üle terve keha põhjustades kehas närvipõletikke)
*liigesehaigusi(näit. reumatoidartriit)

Viiruste, bakterite, seente ja parasiitide elujõud väljendub nende spetsiifilistes lainepikkustes. Kui need lainepikkused n.ö. ära kustutada, siis haigustekitaja kaotab oma elujõu ja sureb. Selline haigustekitajate elujõu ,,kustutamine“ on väga tõhus meetod, mis annab kiireid tulemusi ning võimaldab pahalastest lahti saada ka sellistes kohtades organismis, kuhu mitte mingite muude vahenditega ligi ei pääse. Päikest 🙂

Teist artiklit saad lugeda siit…