Mõttemaailmast

Kui taevas kattub pilvedega, ei ole päike ju kuhugi kadunud. Ta on endiselt olemas, mis siis, et  teisel pool pilvi.  

Mina arvan, et sisemise rahu, tingimusteta armastuse ning õnne- ja rõõmutunne on inimese loomulik seisund. Kahjuks saame me seda kogeda vaid siis, kui suudame vaigistada mõistuse hääle oma peas. Hääle, mis peab meie peas pidevaid monolooge – kommenteerib, spekuleerib, hindab, arvustab, võrdleb, eeldab ja kaebleb. Mõistuse hääl meie peas heietab sageli sellest, kuidas asjad viltu lähevad ning muretseb asjade pärast, millel pole tavaliselt antud ajahetkega kõige vähimatki pistmist! Kuna meie mõttumaailm on suures osas meie isikliku mineviku tulemus, siis hindame me olevikku ja tihtipeale ka tulevikku  läbi mineviku silmade ning loome oma elust vägagi moonutatud pildi.

Kui me ei suuda oma mõtteid välja lülitada, saavad neist meie kõige suuremad ,,piinajad“, mis meid pidevalt ründavad ja karistavad, tõmmates meist välja viimasegi eluenergia. Mida vähem on meis eluenergiat, seda halvemini ja õnnetumalt me ennast tunneme. Kui me aga õpime oma mõtteid natukeseksi tahaplaanile jätma, siis annab see meile võimaluse luua kontakt oma Kõrgema Minaga ning tunda seda sisemise rahu, tingimusteta armastuse ning õnnetunnet, mis tegelikult ongi meie loomulik olek.  

Tavamõistusel on üks väga tülikas omadus – püüda kinni, võtta omaks ja mõelda võõraid mõtteid. Valdav osa meie mõtetest ei kuulu üldsegi mitte meile, vaid me oleme teadlikud teiste inimeste mõtetest!  Mõtetest, mis 8 juhul 10-st on kahjuks negatiivsed. Kuidas neist võõrastest mõtetest vabaneda? Saada nad lihtsalt tagasi sinna, kust nad pärinevadJ Midagi keerulist siin ei ole, tuleb vaid esitada taotlus. Küsi: ,, Kellele see mõte kuulub? Saadan tagasi sinna, kust see pärineb! Kerguse ja rõõmuga, nüüd ja praegu!“ ning vaata, mis juhtub 🙂  Kui ühest korrast ei aita, siis korda taotlust mitu korda.

Negatiivsed  mõttemustrid ja kinnistunud vaatepunktid, millistest me ei pruugi alati teadlikudki olla ning mis pärinevad enamaltjaolt meie minevikust (ka eelmistest eludest), mõjutavad nii meie tervist kui ka kõiki meie elu valdkondi – suhteid, tööd, raha, eneseteostust, loovust, seksuaalsust jne. ning ei luba meil olla õnnelikud siin ja praegu. Sellisest meie elu juhtivast ja segavast mõttetaagast aitavad vabaneda Barsi seansid, milliste kohta saad lugeda siit…

Parimate soovidega, Urve-Saale 🙂