Poolvääriskivide kandmisest

Levinud on arvamus, et kristallidel läheb meie energiatega kohanemiseks aega 3-4 päeva kuni paar nädalat. Minu kogemus ütleb, et kristallid hakkavad ,,tööle“ KOHE ning hoopis meil endil vaja natuke aega, et kristallide vibratsioonidega harjuda. Kui Sa näiteks tunned, et kristalli vibratsioonid on Sinu jaoks liiga tugevad, kanna ehet paari tunni kaupa päevas ning lase enda energeetikal kristallide omaga rahulikult kohaneda. Hiljemalt paari nädalaga hakkavad kristallid ,,elama“ ning muudavad tavaliselt nii värvi kui ka välimust – kristalli sisse  võivad tekkida heledamad või tumedamad triibud, täpid või värvid, mida sa enne ei märganud. Kvartside puhul suureneb tavaliselt valge värvi osakaal kristallis või ilmub kivi sisse ,,pilveke“, mida seal enne päris kindlasti ei olnud!  Armasta oma kivikesi, suhtle nendega ja nad löövad särama ning on täiesti võimalik, et ühel päeval ilmub Sinu kristalli sisse vikerkaar J

Energiate tasakaalustamiseks võiks kristalle kanda kas kaelas või kõrvas. Kui soovid kristallilt energiat saada, kanna sobivatest kristallidest käevõru vasakul randmel, kui ülearust energiat ära anda, siis paremal randmel (vasakukäelistel vastupidi). Kui Su sisetunne ütleb aga midagi muud, siis käitu julgelt oma sisetunde järgi ja kanna ehet nii, kuidas Sinule kõige sobivam tundub. Ainuke, millega ma soovitaksin ettevaatlik olla, on panna kummalegi käele erinevatest kristallidest käekee, sest see võib energiaväljas päris korralikku segadust tekitada…Olen ka tähele pannud, et erinevad jaspised ning erinevad ,,silmad“ ei taha hästi koostööd teha.
Kui viibid kõrgete vibratsioonidega keskkonnas ja soovid oma kristalle nende vibratsioonidega laadida, kanna ehteid riiete peal (näiteks männimetsas, kirikus, kose ja veekogu lähedal…). Samuti võiks nähtaval kanda kaitseks programmeeritud kristalle. Seejuures tuleb aga arvestada võimalusega, et eriti agressiivsele ja ründavale inimesele võib kaitsekristalli nägemine mõjuda kui punane rätik härjale (eriti juhul, kui kristallid on häälestatud kaitseks just selle konkreetse inimese vastu) ning sellistel puhkudel oleks mõistlikum kanda ehet siiski varjatult. Ehteid, mis on  häälestatud koostööks Sinu isiklike vibratsioonidega, tuleks aga kanda kontaktis nahaga.

Kristalli suurus ei ole oluline, sest iga pisemgi kivike on võimeline salvestama ja kandma informatsiooni. Samuti ei pea kristall tõhusa toime omamiseks tingimata ilus välja nägema. Küll aga on oluline kristallide energeetiline puhtus ja seepärast tuleb ehteid regulaarselt PUHASTADA ja ka laadida.

 Poolvääriskividest ehteid kandes peab meeles pidama,et…

Kristallid salvestavad igasugust infot, sealhulgas ka negatiivset. Sisemine negatiiv, mida kristallid salvestavad ning sel moel meie energeetikat puhastavad, pärineb meie enda bioväljast (haigus, stress, hirm, väsimus, süütunne..). Väline negatiiv on pärit meid ümbritsevast keskkonnast ning kristallid salvestavad selle info enne, kui ta meie biovälja jõuab, kaitstes meid sel moel kõigi väliste kahjulike mõjude eest.
Võib juhtuda, et hommikul käele pandud kee päeval sind vaevama hakkab või muutuvad kõrvarõngad ootamatult raskeks või mingil arusaamatul põhjusel ei meeldi sulle enam kaelakee, mis hommikul nii hästi tundus sobivat või muutuvad kivikesed ühtäkki kuidagi väikseks ja tuhmiks. Kui midagi sellist tajud, siis tõhendab see seda, et Sinu ehted vajavad puhastamist. Kõige sagedamini juhtub seda uute ehetega, mida just kandma oled hakanud – tavalist vajavad nad puhastamist juba paari tunni pärast. See on märk sellest, et kristallid hakkavad kohe ja suure hoolega sinu energeetikat puhastama. Ebamugavust tekitavad ehted tuleb sel juhul lihtsalt ära võtta ja koju jõudes korralikult ära puhastada. Muuseas, mida aeg edasi, seda harvemini nad tavaliselt puhastamist vajavad, mis on ilmselge märk sellest, kui hästi nad oma ,,tööd“ teevad! Kristallid aitavad meil realiseerida kõiki positiivseid mõtteid ja taotlusi, mis meie alateadvusesse on salvestunud. See, kui palju üks kristall aga aidata saab, sõltub väga paljuski sinust endast ja sellest, kui elavaks kristall sinu käes muutub. Mida rohkem sa oma kivikestega suhtled ning neile oma positiivseid mõtteid ja armastust saadad, seda elavamaks nad muutuvad. Just mõte on see, mis lubab kristallidel hakata Sind mitte ainult kaunistama, vaid ka aitama.

Kas kristallid võivad halba teha ?

See on hea küsimus, mida minult aeg-ajalt ikka küsitakse. Kui aus olla, siis on sellele küsimusele natuke raske vastata…Nimelt on asi selles, et mõnikord võivad kristallid võimendada  isksuse mitte just kõige positiivsemaid aspekte.

Näiteks ei tohiks rohelist aventuriini kanda mängurid, sest roheline aventuriin võib mängukire kontrolli alt välja viia.

Akvamariini ei tohiks kanda inimesed, kes on valelikud ja mitte just kõige puhtamate ja siiramate kavatsustega – akvamariinile meeldib õiglust jalule seada ning ta kipub ebaausaid karistama.

Püriit ei sobi tugeva meesaspektiga ehk macho meestele, sest püriit võib muuta nad liiga agressiivseks. Pigem võiksid püriiti kanda pelglikud naised, et saada juurde enesekindlust.

Ei ole hea mõte kinkida ametüsti abieluinimesele, sest ametüst võib aidata unustada vana suhet ning tekitada huvi uue vastu.

Muuseas, kui kanda pikaajaliselt roosat kvartsi, võib mõni naine hakata käituma kui ,,tibi“ või ,,blondiin“ J

Päris kindlasti toovad õnnetust varastatud ja muul ebaausal teel soetatud kristallid. Ja seda mitte ainult vargale, vaid ka kõigile järgmistele heausksetele omanikele.