Poolvääriskividest

Iidsed teadmised kristallide olemusest ja raviomadustest on tänapäevaks peaaegu kadunud ning poolvääriskivid on omandanud pelgalt esteetilise väärtuse. Poolvääriskivide väärtus ei piirdu aga kaugeltki mitte ainult nende esteetilise iluga. Nimelt aitavad kristallid meil realiseerida  kõiki positiivseid mõtteid ja taotlusi, m
is meie teadvusesse on salvestunud.  Mida rohkem Sa oma kristallidega suhtled, neile oma positiivseid mõtteid ja armastust saadad, seda elavamaks nad muutuvad. Suhtle oma kivikestegs ja anna neile teada, millist abi ja tuge sa neilt ootad ning nad vastavad sulle kohe, lüües hetkega särama ning ühel päeval päeval võid Sa avastada, et Sinu kristalli sisse on ilmunud vikerkaar !

 Kuidas poolvääriskive valida?

See, kes keda tegelikult valib, ei ole sugugi kindel ja mul on tõsine kahtlus, et kivikesed valivad ikka meid, mitte vastupidi.

Kui Sa ei suuda mingilt konkreetselt kivikeselt pilku  pöörata või Sul tekib tugev soov just seda  kivikest omada või kui pihku võttes ei taha Sa teda enam käest panna või ta tekitab Sinus lihtsalt head enesetunnet, siis ära kõhkle – ilmselgelt on just see konkreetne kivike Sind välja valinud ja ,,teeb Sulle silma“. Järelikult on Sinu elus midagi, mis vajab korrastamist ning kristall püüab Sulle teada anda, et on valmis aitama.

Kristallid võivad ilmuda kas unes või anda endast märku teadmisena, mis paneb Sind neid otsima. Ühel heal päeval võib tulla Sulle täiesti ootamatult teadmine sellest, et Sa vajad näiteks obsidiaani. Miks? Sellele küsimusele Sa ilmselt vastata ei oska ja tegelikult see polegi nii oluline. Oluline on sellist märguannet mitte eirata, sest kristallid tulevad meie ellu alati kindla põhjusega ning siira sooviga aidata ?

Kuidas poolvääriskive kanda?

Levinud on arvamus, et kristallidel läheb meie energiatega kohanemiseks aega 3-4 päeva kuni paar nädalat. Minu kogemus ütleb, et kristallid hakkavad ,,tööle“ KOHE ning hoopis meil endil vaja natuke aega, et kristallide vibratsioonidega harjuda. Kui Sa näiteks tunned, et kristalli vibratsioonid on Sinu jaoks liiga tugevad, kanna ehet paari tunni kaupa päevas ning lase enda energeetikal kristallide omaga rahulikult kohaneda. Hiljemalt paari nädalaga hakkavad kristallid ,,elama“ ning muudavad tavaliselt nii värvi kui ka välimust – kristalli sisse  võivad tekkida heledamad või tumedamad triibud, täpid või värvid, mida sa enne ei märganud. Kvartside puhul suureneb tavaliselt valge värvi osakaal kristallis või ilmub kivi sisse ,,pilveke“, mida seal enne päris kindlasti ei olnud!  Armasta oma kivikesi, suhtle nendega ja nad löövad särama ning on täiesti võimalik, et ühel päeval ilmub Sinu kristalli sisse vikerkaar J

Energiate tasakaalustamiseks võiks kristalle kanda kas kaelas või kõrvas. Kui soovid kristallilt energiat saada, kanna sobivatest kristallidest käevõru vasakul randmel, kui ülearust energiat ära anda, siis paremal randmel (vasakukäelistel vastupidi). Kui Su sisetunne ütleb aga midagi muud, siis käitu julgelt oma sisetunde järgi ja kanna ehet nii, kuidas Sinule kõige sobivam tundub. Ainuke, millega ma soovitaksin ettevaatlik olla, on panna kummalegi käele erinevatest kristallidest käekee, sest see võib energiaväljas päris korralikku segadust tekitada…Olen ka tähele pannud, et erinevad jaspised ning erinevad ,,silmad“ ei taha hästi koostööd teha.
Kui viibid kõrgete vibratsioonidega keskkonnas ja soovid oma kristalle nende vibratsioonidega laadida, kanna ehteid riiete peal (näiteks männimetsas, kirikus, kose ja veekogu lähedal…). Samuti võiks nähtaval kanda kaitseks programmeeritud kristalle. Seejuures tuleb aga arvestada võimalusega, et eriti agressiivsele ja ründavale inimesele võib kaitsekristalli nägemine mõjuda kui punane rätik härjale (eriti juhul, kui kristallid on häälestatud kaitseks just selle konkreetse inimese vastu) ning sellistel puhkudel oleks mõistlikum kanda ehet siiski varjatult. Ehteid, mis on  häälestatud koostööks Sinu isiklike vibratsioonidega, tuleks aga kanda kontaktis nahaga.

Kristalli suurus ei ole oluline, sest iga pisemgi kivike on võimeline salvestama ja kandma informatsiooni. Samuti ei pea kristall tõhusa toime omamiseks tingimata ilus välja nägema. Küll aga on oluline kristallide energeetiline puhtus ja seepärast tuleb ehteid regulaarselt PUHASTADA ja ka laadida.

 Poolvääriskividest ehteid kandes peab meeles pidama,et…

Kristallid salvestavad igasugust infot, sealhulgas ka negatiivset. Sisemine negatiiv, mida kristallid salvestavad ning sel moel meie energeetikat puhastavad, pärineb meie enda bioväljast (haigus, stress, hirm, väsimus, süütunne..). Väline negatiiv on pärit meid ümbritsevast keskkonnast ning kristallid salvestavad selle info enne, kui ta meie biovälja jõuab, kaitstes meid sel moel kõigi väliste kahjulike mõjude eest.
Võib juhtuda, et hommikul käele pandud kee päeval sind vaevama hakkab või muutuvad kõrvarõngad ootamatult raskeks või mingil arusaamatul põhjusel ei meeldi sulle enam kaelakee, mis hommikul nii hästi tundus sobivat või muutuvad kivikesed ühtäkki kuidagi väikseks ja tuhmiks. Kui midagi sellist tajud, siis tõhendab see seda, et Sinu ehted vajavad puhastamist. Kõige sagedamini juhtub seda uute ehetega, mida just kandma oled hakanud – tavalist vajavad nad puhastamist juba paari tunni pärast. See on märk sellest, et kristallid hakkavad kohe ja suure hoolega sinu energeetikat puhastama. Ebamugavust tekitavad ehted tuleb sel juhul lihtsalt ära võtta ja koju jõudes korralikult ära puhastada. Muuseas, mida aeg edasi, seda harvemini nad tavaliselt puhastamist vajavad, mis on ilmselge märk sellest, kui hästi nad oma ,,tööd“ teevad! Kristallid aitavad meil realiseerida kõiki positiivseid mõtteid ja taotlusi, mis meie alateadvusesse on salvestunud. See, kui palju üks kristall aga aidata saab, sõltub väga paljuski sinust endast ja sellest, kui elavaks kristall sinu käes muutub. Mida rohkem sa oma kivikestega suhtled ning neile oma positiivseid mõtteid ja armastust saadad, seda elavamaks nad muutuvad. Just mõte on see, mis lubab kristallidel hakata Sind mitte ainult kaunistama, vaid ka aitama.

Kas kristallid võivad halba teha ?

See on hea küsimus, mida minult aeg-ajalt ikka küsitakse. Kui aus olla, siis on sellele küsimusele natuke raske vastata…Nimelt on asi selles, et mõnikord võivad kristallid võimendada  isksuse mitte just kõige positiivsemaid aspekte.

Näiteks ei tohiks rohelist aventuriini kanda mängurid, sest roheline aventuriin võib mängukire kontrolli alt välja viia.

Akvamariini ei tohiks kanda inimesed, kes on valelikud ja mitte just kõige puhtamate ja siiramate kavatsustega – akvamariinile meeldib õiglust jalule seada ning ta kipub ebaausaid karistama.

Püriit ei sobi tugeva meesaspektiga ehk macho meestele, sest püriit võib muuta nad liiga agressiivseks. Pigem võiksid püriiti kanda pelglikud naised, et saada juurde enesekindlust.

Ei ole hea mõte kinkida ametüsti abieluinimesele, sest ametüst võib aidata unustada vana suhet ning tekitada huvi uue vastu.

Muuseas, kui kanda pikaajaliselt roosat kvartsi, võib mõni naine hakata käituma kui ,,tibi“ või ,,blondiin“ J

Päris kindlasti toovad õnnetust varastatud ja muul ebaausal teel soetatud kristallid. Ja seda mitte ainult vargale, vaid ka kõigile järgmistele heausksetele omanikele.

Kuidas poolvääriskive puhastada?

Kümmekond märki, mis viitavad sellele, et Sinu kristallid või poolvääriskividega ehted vajavad puhastamist:

*Sära on kadunud ja kivikesed on muutunud tuhmiks

*Kristallide värv on muutunud  tumedamaks  ( võrreldes sellega, mis oli enne)

*Tume, ebameeldiv ,,udu” ümber kristallide

*Tunne, et ehet on ebameeldiv kätte võtta

*Tunne, et kivikesed on muutunud kleepuvaks

*Jõuetuse tunne esimeste minutite jooksul peale seda, kui olete ehte endale kaela, kõrva või käele pannud.

*Kristallid tekitavad kandes raskustunnet (võrreldes sellega, mis oli enne)

*Tekib ärevustunne  või peavalu

*Poolvääriskivist ehe muutub ühtäkki ebamugavaks  ja tekib tahtmine ta ära võtta

*Tundub, nagu oleks kristallid muutunud väiksemaks

Eeltoodu on tihti ka põhjuseks, miks kivike või poolvääriskividest ehe ostmata jääb, sest ei ei soovi ju keegi meist endale ehet või kristalli, mis ta enesetunde halvaks teeb.  Negatiivsed aistingud, mida energeetiliselt mustad kristallid meis tekitada võivad on tihti ka põhjuseks, miks otsustatakse, et see või teine kristall ,,mulle ei sobi“. Võib tõesti juhtuda, et kristall ei sobi, kuid seda tuleb siiski suhteliselt harva ette – pigem asi ikkagi ikkagi selles, et kristallid vajavad lihtsalt puhastamist. Kui kristallid on väga ,,mustad”, siis tuleb nad 1 – 3 nädalaks maha matta. Soovitavalt õunapuu juure alla. Samuti tuleks Maale tagasi anda purunenud kristallid.

Kuidas puhastada?

Kõige lihtsam on puhastada poolvääriskive kas taotluse või pendliga. Saab kõige kiiremini. Kui Sa pendlit ei kasuta, siis pane kristallid riidest kotikesega või lihtsalt riide peal väiksesse kaussi, mille põhjas on umbes paar supilusikatäit jämedat meresoola ja hoia üleöö. Sool viska hommikul kindlasti ära ning järgmisel korral võta uus ja puhas sool. Kristalle saab väga edukalt puhastada ka heliga, kasutades selleks näiteks kahte kristallklaasi. Kristallidesse salvestunud vana ja mittevajalikku infot saab edukalt kustutada, kasutades universaalset kustutuslauset POC and POD. Kes seda oskab, kasutage aga julgesti! Kristalle peaks puhastama  iga kord enne ja ka pärast nende kandmist.

 Levinud on arvamus, et kristalle peab aeg – ajalt laadima. Sellega on nii ja naa…Kui kristallide kandja auras on kõrged ja puhtad vibratsioonid, siis on kristallides piisavalt elujõudu ning eraldi laadimist nad ei vaja. Kindlasti vajavad aga laadimist kristallid, mis on jäänud pikemaks ajaks tähelepanuta või on kävasti ,,tööd teinud”. Laadimiseks sobivad päikese- ja kuuvalgus, äike, küünlaleek (soovitavalt vaha- või kirikuküünal), mõni suurem kvartsikobar. Kristalle saab edukalt laadida ka reiki või Universaalse eluenergiaga. Samuti saavad kristallid elujõudu juurde, kui võtta nad kaasa kohtadesse, kus on kõrged ja puhtad vibratsioonid (männimets, kosk, kirik ja pühapaigad). Pea meeles, et päikese käes ei tohi laadida ametüsti, roosat kvartsi ning tsitriini, sest päikse käes võivad nad oma värvi täiesti kaotada!

 Kui Sinu kivikesed on energeetiliselt puhtad ja ,,tunnevad“ ennast hästi, siis tekitavad nad ka Sinus

 *.Head enesetunnet

*Tahtmist neid aeg-ajalt silitada või nende peale lihtsalt vaadata

*Rõõmu- või tänutunnet

*Mõnusat soojatunnet

*Ehted tunduvad kerged ja tunduvad suuremad, kui enne puhastamist

*Ehted on säravad ja tõmbavad endale teiste inimeste pilke

*Tunned end  ehteid kandes nii hästi, et ei taha neid magama minneski ära võtta ?