Poolvääriskivide puhastamine

Kümmekond märki, mis viitavad sellele, et Sinu kristallid või poolvääriskividega ehted vajavad puhastamist:

*Sära on kadunud ja kivikesed on muutunud tuhmiks

*Kristallide värv on muutunud  tumedamaks  ( võrreldes sellega, mis oli enne)

*Tume, ebameeldiv ,,udu” ümber kristallide

*Tunne, et ehet on ebameeldiv kätte võtta

*Tunne, et kivikesed on muutunud kleepuvaks

*Jõuetuse tunne esimeste minutite jooksul peale seda, kui olete ehte endale kaela, kõrva või käele pannud.

*Kristallid tekitavad kandes raskustunnet (võrreldes sellega, mis oli enne)

*Tekib ärevustunne  või peavalu

*Poolvääriskivist ehe muutub ühtäkki ebamugavaks  ja tekib tahtmine ta ära võtta

*Tundub, nagu oleks kristallid muutunud väiksemaks

Eeltoodu on tihti ka põhjuseks, miks kivike või poolvääriskividest ehe ostmata jääb, sest ei ei soovi ju keegi meist endale ehet või kristalli, mis ta enesetunde halvaks teeb.  Negatiivsed aistingud, mida energeetiliselt mustad kristallid meis tekitada võivad on tihti ka põhjuseks, miks otsustatakse, et see või teine kristall ,,mulle ei sobi“. Võib tõesti juhtuda, et kristall ei sobi, kuid seda tuleb siiski suhteliselt harva ette – pigem asi ikkagi ikkagi selles, et kristallid vajavad lihtsalt puhastamist. Kui kristallid on väga ,,mustad”, siis tuleb nad 1 – 3 nädalaks maha matta. Soovitavalt õunapuu juure alla. Samuti tuleks Maale tagasi anda purunenud kristallid.

Kuidas puhastada?

Kõige lihtsam on puhastada poolvääriskive kas taotluse või pendliga. Saab kõige kiiremini. Kui Sa pendlit ei kasuta, siis pane kristallid riidest kotikesega või lihtsalt riide peal väiksesse kaussi, mille põhjas on umbes paar supilusikatäit jämedat meresoola ja hoia üleöö. Sool viska hommikul kindlasti ära ning järgmisel korral võta uus ja puhas sool. Kristalle saab väga edukalt puhastada ka heliga, kasutades selleks näiteks kahte kristallklaasi. Kristallidesse salvestunud vana ja mittevajalikku infot saab edukalt kustutada taotlusega:,,Puhastan  vanast ja mittevajalikust energiast kerguse ja rõõmuga, nüüd ja praegu!“ Korda 4 – 10X või niikaua kui sisetunne ütleb, et vajalik on. Laadida aitab taotlus: ,,Energeetilise tasakaalu taastamine aktiveeru, kerguse ja rõõmuga, nüüd ja praegu!“ ! Kristalle peaks puhastama  iga kord enne ja ka pärast nende kandmist.

 Levinud on arvamus, et kristalle peab aeg – ajalt laadima. Sellega on nii ja naa…Kui kristallide kandja auras on kõrged ja puhtad vibratsioonid, siis on kristallides piisavalt elujõudu ning eraldi laadimist nad ei vaja. Kindlasti vajavad aga laadimist kristallid, mis on jäänud pikemaks ajaks tähelepanuta või on kävasti ,,tööd teinud”. Laadimiseks sobivad päikese- ja kuuvalgus, äike, küünlaleek (soovitavalt vaha- või kirikuküünal), mõni suurem kvartsikobar. Kristalle saab edukalt laadida ka reiki või Universaalse eluenergiaga. Samuti saavad kristallid elujõudu juurde, kui võtta nad kaasa kohtadesse, kus on kõrged ja puhtad vibratsioonid (männimets, kosk, kirik ja pühapaigad). Pea meeles, et päikese käes ei tohi laadida ametüsti, roosat kvartsi ning tsitriini, sest päikse käes võivad nad oma värvi täiesti kaotada!

 Kui Sinu kivikesed on energeetiliselt puhtad ja ,,tunnevad“ ennast hästi, siis tekitavad nad ka Sinus

 *.Head enesetunnet

*Tahtmist neid aeg-ajalt silitada või nende peale lihtsalt vaadata

*Rõõmu- või tänutunnet

*Mõnusat soojatunnet

*Ehted tunduvad kerged ja tunduvad suuremad, kui enne puhastamist

*Ehted on säravad ja tõmbavad endale teiste inimeste pilke

*Tunned end  ehteid kandes nii hästi, et ei taha neid magama minneski ära võtta 🙂

Päikest 🙂 Saale D